mgr Iwona Janus-Matyszkiewicz
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Fizjoterapii, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej. Założyciel i właściciel Peron8. Kieruje zespołem i wspomaga swoim 11 letnim doświadczeniem. Jako terapeuta manualny holistyczny widzi pacjenta przez pryzmat jego fizyczności i nakładających się na nią emocji, przyzwyczajeń i stresu. Zajmuje się również profilaktyką zaburzeń uroginekologicznych oraz treningami dna miednicy. Biegaczy wracających po kontuzjach wspomaga swoją wiedzą trenera lekkiejatletyki. Nie boi się tzw. „trudnych przypadków”.
Biegam, odkąd pamiętam. Jako mała dziewczynka biegałam po podwórku u rodziców. Jako nastolatka - na zawodach szkolnych. Jako kobieta - po warszawskich ulicach i w maratonach. Bieganie mnie zafascynowało. Codzienne wyzwania, coraz wyżej stawiana poprzeczka, walka z samą sobą. Ale nie zawsze było łatwo. Kiedy miałam 17 lat, miałam operacje kolana. Lekarz, który przeprowadził zabieg, powiedział, ze już nigdy nie będę biegać. Byłam bliska załamania. Niby bieganie to nie wszystko, ale dla mnie wszystko bez biegania było niczym. Okazało się, że lekarz jednak nie miał racji. Przełamałam ból i zniechęcenie. Pomogłam sobie sama. Wróciłam do biegania już na studiach. Moim marzeniem było przebiec maraton. Udało się po raz pierwszy w 2013 roku. Z własnego doświadczenia i wieloletniej praktyki fizjoterapeuty wiem, jak łatwo przeciążyć narząd ruchu. W jednej chwili mozna złapać kontuzję, a później trudno zrobić sobie przymusową przerwę. Tak samo jak później trudno wrócić do biegania, przygotować rozleniwione mięśnie i stawy do długotrwałego wysiłku, jakim jest bieg przez kilka godzin. Zostałam trenerem lekkiejatletyki by połączyć moją wiedzę i dać pacjentą biegania szybciej i bez kontuzji.

Moje sukcesy biegowe

5 km - 19:52
Gołdap maj 2014
10km - 40:56
Toruń maj 2014
15km - 1:04:41
Mińsk Mazowiecki czerwiec 2014
21km - 01:32:10
Skarżysko Kamienna sierpień 2014
42,195km - 03:24:50
Visegrad Maraton Rytro czerwiec 2014

Konferencje naukowe

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Interdyscyplinarne oblicze zespołu dna miednicy – uciążliwości jego dysfunkcji w różnych sferach życia. Trudności terapeutyczne i diagnostyczne”
Poznań- Sierosław 2014 r.

Kursy i szkolenia

Kurs rozwijający dla terapeutów z I stopniem kompetencji w Terapii Manualnej Holistycznej
Prowadzący: A. Rakowski, J. Słobodzian Rakowska, Poznań 2017r.
Podejście osteopatyczne w terapii dna miednicy
Prowadzenie Ewelina Tyszko-Bury, Warszawa 2017r.
Manipulacje krótkodźwigniowe
Prowadzący Jöry Pawels D.O., Warszawa 2016
Kurs Terapii Manualnej Holistycznej (TMH) dr Andrzeja Rakowskiego
Prowadzenie J. Słobodzian-Rakowska i A. Rakowski; zakończony egzaminem przed komisją Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej uzyskując tytuł terapeuty manualnego I stopnia , Poznań-Sierosław 2014 r.
Kurs Terapii  Edukacyjnej w Terapii Manualnej Holistycznej
Uzupełniający; prowadzenie J. Słobodzian-Rakowska i B. Damp, Poznań- Sierosław 2013 r.
Kurs rozwijający Proprioceptywna Nerwowo-Mięśniowa Facilitacja (PNF)
Prowadzenie Math Buck, A, Stepień; zakończony egzaminem, Kraków 2010 r.
Kurs Neuromobilizacje w Terapii Manualnej
Prowadzenie J. Szpringer i G. Sozańska, Warszawa 2010 r.
Kinesiology Taping
Prowadzenie T. Sederek, Warszawa 2010 r.
Szkolenie w zakresie Manualnego badania i leczenia zaburzeń czynności narządu  ruchu wg koncepcji Praskiej Szkoły Terapii Manualnej ( Terapii Manualnej koncepcji Lewita)
Prowadzenie Vera M. Verchozinowa, Andrzej Sadowski; zakończone egzaminem przed komisją Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym Sekcji Praskiej Szkoły Terapii Manualnej z przewodniczącym prof. Karel Lewitem , Praga 2009 r.
Kurs podstawowy Proprioceptywna Nerwowo-Mięśniowa Facilitacja (PNF)
Prowadzenie E. Górna, Warszawa 2008 r.
Kurs masażu klasycznego
Prowadzenie R.Walaszek i T. Kasperczyk, Kielce 2004 r.