PERON ∞

O mnie

Iwona Janus- Matyszkiewicz – magister fizjoterapii

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Fizjoterapii, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej.

o_mnie

W swojej pracy fizjoterapeuty i terapeuty manualnego zajmuję się ciałem, ale nie tylko pod kątem urazów, ale również nieprawidłowych codziennych nawyków i czynności: pozycji podczas siedzenia, stania, biegania. Wspólnie z pacjentem pracuję nad usuwaniem skutków stresu, który wywołuje tzw. dolegliwości psychogenne.

W terapii stosuję nowoczesne, bezpieczne i uznawane w świecie metody terapeutyczne. Dobieram je indywidualnie, w zależności od rodzaju dolegliwości, ich objawów, natężenia, miejsca występowania, a także oczekiwań pacjenta.

Nie boję się tzw. „trudnych przypadków”.

Warunkiem osiągnięcia dobrego zdrowia, a tym samym zadowolenia pacjenta, jest jego zaangażowanie w proces leczniczy. Albert Schweitzer mawiał:

Każdy pacjent nosi własnego lekarza w sobie. Ludzie przychodząc do nas nie znają tej prawdy. Uczyńmy najlepiej, jeśli lekarzowi, który mieszka w pacjencie, damy sposobność wykonania swojej pracy

Kursy i szkolenia

 • Podejście osteopatyczne w terapii dna miednicy; prowadzenie Ewelina Tyszko-Bury, Warszawa 2017r.
 • Manipulacje krótkodźwigniowe; prowadzący Jöry Pawels D.O., Warszawa 2016
 • Kurs Terapii Manualnej Holistycznej (TMH) dr Andrzeja Rakowskiego; prowadzenie J. Słobodzian-Rakowska i A. Rakowski; zakończony  egzaminem przed komisją Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej uzyskując tytuł terapeuty manualnego I stopnia, Poznań-Sierosław 2014 r.
 • Kurs Terapii  Edukacyjnej w TMH – uzupełniający; prowadzenie J. Słobodzian-Rakowska i B. Damp, Poznań- Sierosław 2013 r.
 • Kurs rozwijający Proprioceptywna Nerwowo-Mięśniowa Facilitacja (PNF); prowadzenie Math Buck, A, Stepień; zakończony egzaminem, Kraków 2010 r.
 • Kurs Neuromobilizacje w Terapii Manualnej; prowadzenie J. Szpringer i G. Sozańska, Warszawa 2010 r.
 • Kinesiology Taping; prowadzenie T. Sederek, Warszawa 2010 r.
 • Szkolenie w zakresie Manualnego badania i leczenia zaburzeń czynności narządu  ruchu wg koncepcji Praskiej Szkoły Terapii Manualnej ( Terapii Manualnej koncepcji Lewita); prowadzenie Vera M. Verchozinowa, Andrzej Sadowski; zakończone egzaminem przed komisją Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym Sekcji Praskiej Szkoły Terapii Manualnej z przewodniczącym prof. Karel Lewitem, Praga 2009 r.
 • Kurs podstawowy Proprioceptywna Nerwowo-Mięśniowa Facilitacja (PNF); prowadzenie E. Górna, Warszawa 2008 r.
 • Kurs masażu klasycznego; prowadzenie R.Walaszek i T. Kasperczyk, Kielce 2004 r.

Konferencje naukowe

 • VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Interdyscyplinarne oblicze zespołu dna miednicy – uciążliwości jego dysfunkcji w różnych sferach życia. Trudności terapeutyczne i diagnostyczne”. Poznań- Sierosław 2014 r.

Inne

Niedawno przystąpiłam do programu Dobra Praktyka Fizjoterapeutyczna, prowadzonego przez Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska. Program zrzesza certyfikowane placówki zajmujące się fizjoterapią, a jego ideą jest dostarczenie Pacjentom oraz ich bliskim sprawdzonej i rzetelnej informacji na temat działających w naszym kraju Placówek oraz Osób, które świadczą usługi fizjoterapeutyczne na takim poziomie, że Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska – jako największa organizacja zrzeszająca Fizjoterapeutów w Polsce – może bez wahania je polecić i zarekomendować!

dobra_praktyka_fizjoteraputyczna

Certyfikaty i dyplomy

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.