Przejmij kontrolę nad swoim ciałem !!!

Ból – wrogiem czy przyjacielem człowieka?

Codziennie zmagamy się z dolegliwościami naszego ciała przez co nie czujemy się w pełni sprawni. W takim stanie często odpuszczamy codzienne czynności na rzecz odpoczynku. Ci z nas, którzy nie chcą pozwolić sobie na to aby ciało przejęło kontrolę nad naszym życiem stara się temu przeciwstawić.

Ból daje nam informacje i ostrzega o przeciążeniach. Wiemy jak z tym pracować i jak zapobiegać nawrotom w przyszłości.

Świadomość

Często żyjemy w nieświadomości siebie i swoich dolegliwości. Wtedy pojawia się ból, który krępuje swobodny ruch czy wywołuje dyskomfort.

W ten sposób otrzymujemy informację co i jak mamy robić, jak postępować i czego unikać. 

Ciało w tym czasie daje nam pewien sygnał – znak, którego często nie potrafimy zrozumieć.

I tak przy bólach biodra rezygnujemy ze spacerów, przy bólach pleców z zabawy z dziećmi lub wnukami, przy dolegliwościach ramion nie mamy ochoty na przygotowanie ulubionej potrawy lub ciasta. 

Podświadomie godzimy się na to co nas spotyka:

  • Z racji wieku 
  • Ponieważ tak powiedział lekarz 
  • Może dlatego, że inni mają gorzej 
  • Albo muszę sobie poradzić 
Przejmij kontrolę nad swoim ciałem i ciesz się pełną sprawnością‼️

Tak nie musi być ‼️

Możesz funkcjonować dobrze i bez objawów bólu lub dyskomfortu.

W trakcie wywiadu i wstępnego badania znajduję przyczynę powstawania problemu. Dzięki wspólnej pracy i otrzymanej wiedzy moi pacjenci czują się dużo lepiej. Co ważne przejmują kontrolę nad swoim ciałem i w pełni mogą cieszyć się życiem. 

Recepta na drodze do szczęścia

Odrobina magii 🧚‍♀️, dobrego samopoczucia☺️, mojej wiedzy i Twojego zaangażowania

Zapraszam na fizjoterapię ‼️

mgr Iwona Janus-Matyszkiewicz

terapeuta manualny warszawa

mgr Agata Łojek

mgr Ada Kasjaniuk

Ada Kasjaniuk masażystka Warszawa

mgr Agnieszka Wiśniewska

mgr fizjoterapii Agnieszka Wiśniewska Peron8 Centrum Terapii Holistycznej i Rehabilitacji

https://peron8.pl/Nietrzymanie%20moczu
Jest to problem dotykający coraz więcej osób. Zwłaszcza kobiet a w szczególności kobiet w ciąży i po porodzie. Krępujące wyjścia z domu, wstyd i strach? Tak nie musi być. Zobacz jak możesz sobie pomóc oraz jak fizjoterapia może wesprzeć proces powrotu do normalności i równowagi w ciele.
https://peron8.pl/Pięć%20Zasad%20Zdrowego%20Myślenia
Jaki wpływ mają emocje na nasze ciało? Możesz je rozpoznać, wesprzeć proces zdrowienia i rehabilitacji. Poznaj 5 zasad zdrowego myślenia, które pozwolą Ci odpuścić i pójść dalej. To kolejny krok w podróży do dobrego zdrowia i równowagi w ciele.
https://peron8.pl/Co%20mówi%20mi%20ciało%20kiedy%20siedzę%20wygodnie
Siedzenie ogólnie nie jest dla naszego ciała korzystne, ale jeśli już nie mamy wyjścia, to podejdźmy do tego porządnie. Twoje ciało potrzebuje symetrii i zmiany, wzmocnienia mięśni głębokich tułowia oraz pleców, także rozciągania mięśni, które się przykurczają, czyli, np. mięśni biodrowo-lędźwiowych.
https://peron8.pl/Jak%20wybrać%20dobrego%20fizjoterapeutę
Obecnie w Krajowej Izbie fizjoterapeutów jest zarejestrowanych 58 202 [1] specjalistów. W tym około 24 % [2] z nich prowadzi prywatny gabinet fizjoterapeutyczny (nie współpracujący z NFZ) […]
https://peron8.pl/Dlaczego%20Peron8?%20Poznaj%20nas%20:)
... Zabierając swoich Pacjentów w „podróż do dobrego zdrowia” pokazuję czym jest nasz cel oraz jak możemy do niego dążyć. W trakcie tej podróży nawiązujemy niesamowite więzi i budujemy niezapomniane relacje. ...
https://peron8.pl/Przejmij%20kontrolę%20nad%20swoim%20ciałem%20!!
Codziennie zmagamy się z dolegliwościami naszego ciała przez co nie czujemy się w pełni sprawni. W takim stanie często odpuszczamy codzienne czynności na rzecz odpoczynku.
https://peron8.pl/Czy%20trampoliny%20są%20dla%20mnie%20i%20mojej%20córki%20bezpieczne
Trampoliny są niezwykle przyjemną zabawą  w każdym wieku, w szczególności dla dzieci jest to niesamowita frajda . Dziś chciałabym skupić swoją uwagę na tym o czym należy pamiętać przy treningu i zabawie na trampolinach.
Facebook
YouTube
Instagram