ul. Graniczna 4 lok U 6

Zadzwoń teraz

+48 533 838 838

Zarezerwuj wizytę

rejestracja@peron8.pl

+48 533 838 838  (Pn. - Pt. 8-20, Sb. 8-16)

Warszawa, ul. Graniczna 4 lok U 6

Zarezerwuj wizytę

Umów się na wizytę

Umów się na wizytę

Trening uważności (mindfulness)

160 PLN

 

 wprowadzenie do technik uważności

 

 ćwiczenia uważności prowadzone dla pacjenta, m.in.:

- uważność oddechu

- skanowanie ciała

- ćwiczenie życzliwej uwagi

- uważność w ruchu

- uważne jedzenie

- samoobserwacja myśli i emocji

 

 współtworzenie planu uważności w codziennym życiu pacjenta

 ćwiczenia do domu

Zarezerwuj wizytę

Konsultacja psychologiczna

160 PLN

 

 diagnoza nozologiczna i funkcjonalna klienta

 ustalenie celu współpracy

 

 rozmowa lub ćwiczenia dostosowane do celów klienta

- w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniach (TSR)

- w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT)

- w nurcie akceptacji i zaangażowania (ACT)

 

 trening uważności mindfulness

 trening relaksacyjny

 psychoedukacja

 ćwiczenia do domu

mgr Dominika Zaremba

 

Mgr psychologii (zobacz dyplom), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, doktorantka w Instytucie Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk, członkini International Association of Applied Psychology (zobacz certyfikat).

Poznaj bliżej Dominikę Zarembę

 Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT)

 

Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT) to popularne metoda psychoterapii  i treningu psychologicznego,  ukierunkowana na budowanie życia zgodnego z personalnymi wartościami (takimi jak zdrowie, bliskość, kompetencja czy otwartość) przy jednoczesnym uczeniu się elastyczności psychologicznej i uważności. Za twórcę podejścia ACT uznaje się Stevena C. Hayesa. Podczas kilku sesji, pacjent uczy się różnych umiejętności związanych z elastycznością psychologiczną - na przykład “odklejania się” od bolesnych myśli i uważnego obserwowania pojawiających się i znikających stanów emocjonalnych.

 

Dowiedz się więcej o metodzie na stronie Uczę się ACT >>

 Progresywna Relaksacja Mięśni (Trening Jacobsona)

 

Technika progresywnej relaksacji mięśni, zwana również od nazwiska twórcy Treningiem Jacobsona polega na napinaniu i rozluźnianiu określonych grup mięśni zgodnie z instrukcjami prowadzącego ćwiczenie psychologa. Poza relaksacją i spadkiem niepokoju i napięcia, technika ta pozwala lepiej poznać swoje ciało i nauczyć się odczytywać jego sygnały. Polecana jest dla pacjentów, którzy często zapominają o swoim ciele i nie czują narastającego napięcia, dopóki nie pojawi się chroniczny ból. Dzięki treningowi pacjent szybciej zauważy niepokojące objawy z ciała i będzie mógł zareagować na pojawiające się napięcie.

 Trening uważności (mindfulness)

 

Trening uważności (mindfulness) to metoda, która uczy celowego, świadomego i nieoceniającego zwracania uwagi na to, czego doznaje się w chwili obecnej. Dzięki różnym ćwiczeniom prowadzonym przez psychologa (np. uważnego oddechu, ruchu, jedzenia, skanowaniu ciała, śledzeniu myśli) pacjent uzyskuje narzędzia do lepszego kontaktu ze swoim ciałem i środowiskiem. Uważność pomaga wyłączyć tryb autopilota, w którym funkcjonujemy na co dzień, i doświadczyć bogactwa i smaku życia. Liczne badania wykazały, że treningi uważności wspierają pacjentów doświadczających zarówno trudności psychicznych, jak i fizycznych.

 

Dowiedz się więcej o metodzie na stronie Mindfulness Association Poland >>

 Dialog Motywujący (DM)

 

Dialog Motywujący to oparty o współpracę styl prowadzenia rozmowy, służący umacnianiu motywacji i zobowiązania do zmiany u pacjenta, który został opisany przez prof. Williama Millera i prof. Stephena Rollnicka. Często stosuje się go w połączeniu z innymi formami rehabilitacji, na przykład przy leczeniu chorób somatycznych, urazów czy chorób narządu ruchu. Zasadami dialogu motywującego są: partnerstwo, bezwarunkowa akceptacja, współczucie dla pacjenta i wspólne wydobywanie istniejących mocnych stron. Dlatego mówimy, że dialog motywacyjny przeprowadza się “dla” osoby i “z nią” - nie jest to forma eksperckiej pogadanki, a nakierowana na zrozumienie i współdziałanie rozmowa.

 

Dowiedz się więcej o metodzie na stronie Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego >>

 Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu (TSR)