ul. Graniczna 4 lok U 6

Zadzwoń teraz

+48 533 838 838

Zarezerwuj wizytę

rejestracja@peron8.pl

+48 533 838 838  (Pn. - Pt. 8-20, Sb. 8-16)

Warszawa, ul. Graniczna 4 lok U 6

Zarezerwuj wizytę

Dlatego zanim przejdziemy do stretchingu to uczymy pacjenta technik autouwalniania mięśniowo - powięziowego. Technika ta, dzięki sile nacisku na tkankę mięśniową, rozkleja powięź i uwalnia punkty spustowe. Odpowiednią siłę nacisku wywołujemy za pomocą różnych piłek i rollerów.

 

W treningu medycznym bardzo dużą uwagę skupiamy na prawidłowym funkcjonowaniu mięśni odpowiedzialnych za głęboką stabilizację. Dopiero na dobrej stabilności możemy zbudować mobilność. Kompleksowe wzmacnianie i aktywacja mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie kręgosłupa w pozycji neutralnej jest podstawą profilaktyki, reedukacji wzorców ruchowych oraz poprawy zdolności motorycznych.

 

Jeśli chcesz:

 

  wrócić do pełnej sprawności po urazie lub operacji,

  ćwiczyć bezpiecznie i nauczyć się prawidłowych wzorców ruchowych,

  zwiększyć efektywność treningu sportowego,

  zapobiegać urazom sportowym,

  skorygować wady postawy

Trening medyczny

 

Trening medyczny polega na ocenie funkcjonalnej pacjenta i stworzeniu dla niego idealnego planu treningowego.

 

Bardzo ważnym elementem każdej aktywności fizycznej jest rozgrzewka. Jest ona oparta na stretchingu dynamicznym. Jest to najlepsza forma rozciągania mięśni dla zawodników większości dyscyplin sportowych. Rozciąganie mięśni często ograniczone jest przez działanie punktów spustowych oraz brak prawidłowych ruchów ślizgowych tkanek miękkich i powięzi między sobą.

Dzięki temu poprawia się metabolizm, wzrasta odporność organizmu, a mięśnie, powięzi i wreszcie narządy wewnętrzne osiągają normotonię, czyli właściwe napięcie niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania.

 

Terapia organów wewnętrznych może mieć szerokie oddziaływanie na takie układy, jak mięśniowo-szkieletowy, pokarmowy, moczowo-płciowy, krwionośny czy nerwowy. Wśród wskazań do jej zastosowania znajduje się m.in.:

 

  bóle mięśniowo-szkieletowe (pleców, karku, bioder i in.);

  problemy trawienne, wzdęcia, zaparcia, biegunki, zespół jelita drażliwego, Sibo, refluks żołądkowy;

  napięcia i bóle w jamie brzusznej;

  bolesne miesiączkowanie;

  przewlekły ból miednicy;

  zaburzenia prostaty;

  wysiłkowe nietrzymanie moczu;

  stale nawracające migreny;

  ogólne przemęczenie, apatia, bezsenność.

Terapia wisceralna

 

Jest metodą leczenia holistycznego skupiającą się na połączeniach pomiędzy układem mięśniowo - szkieletowym a narządami wewnętrznymi.


Jest to bardzo delikatna i bezbolesna dla pacjenta manualna praca na narządach wewnętrznych. Ma na celu rozluźnienie struktur jamy brzusznej, normalizację napięcia powięzi oraz usprawnienie przepływu krwi w narządach wewnętrznych i otaczających je tkankach, a także prawidłowe ustawienie miednicy oraz uzyskanie elastyczności kręgosłupa zarówno w odcinku lędźwiowym jak i piersiowym.

Rehabilitacja uroginekologiczna

 

Jest optymalnym rozwiązaniem dla kobiet - nie tylko po ciężkim porodzie, w ciąży, z problemami uroginekologicznymi, ale także dla osób przygotowujących się do bycia mamą.