PERON 8 Iwona Janus-Matyszkiewicz z siedzibą przy ul. Bliska 14/78, 03-804 Warszawa, NIP: 9591548259, REGON: 260206585, adres e-mail: rejestracja@peron8.pl, tel. kontaktowy: +48 533 838 838. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

Realizacja: Plutowski.pl

Peron8

Masaż

Rehabilitacja

Zespół

Warszawa, ul. Graniczna 4 lok U 6

(wejście od strony parku)

+ bezpłatny parking dla pacjentów

+48 533 838 838 (rejestracja)

rejestracja@peron8.pl

Skontaktuj się z nami:

Godziny pracy:

 

Poniedziałek - Piątek | 8:00 - 20:00

 

Sobota | 8:00 - 16:00

 

Niedziela | zamknięte

Zarezerwuj wizytę

Współpracujemy z:

Sprawdź techniki, które wykorzystujemy w pracy

Metody leczenia

Terapia manualna

w modelu holistycznym

 

Praca z ciałem, myślami, emocjami, poczuciem winy i krzywdy oraz negatywnymi skutkami stresu

Terapia Manualna Rakowskiego

TM koncepcji Lewita

Neuromobilizacje - koncepcja Szpryngera i Sozańskiej

PNF - Proprioceptive Neuromuscular Facilitation

Ortopedyczna TM Kaltenborna i Evjentha

Rehabilitacja stomatologiczna

Kinesiology taping

Rehabilitacja uroginokologiczna

Autoterapia = Profilaktyka

Terapia wisceralna

Igłoterapia sucha

Trening medyczny

Na skróty:

Terapia Manualna Rakowskiego

 

Dr Andrzej Rakowski nadał kierunek naszej pracy, a Terapia Manualna Rakowskiego stała się główną metodą pracy. Spojrzenie na objawy i dolegliwości Pacjentów w Terapii Manualnej Rakowskiego koncentruje się na człowieku jako całości, czyli fizyczności i duchowości. Uwzględnia wpływ stresu na ciało i odwrotnie.

„Autoterapia jest podstawowym elementem pracy z Pacjentem. Każdy Pacjent nosi własnego lekarza w sobie.” ~ Andrzej Rakowski

 

Terapia Manualna Rakowskiego wspomaga bezpiecznymi technikami proces zdrowienia - mobilizacje, oddziaływanie na tkanki miękkie (mięśnie, powięzie, więzadła i ścięgna, układ nerwowy), manipulacje stawów kręgosłupa i kończyn.

 

Prowadząc terapię z Pacjentem włączamy edukacje w zakresie oddziaływania stresu, czyli tzw. terapię edukacyjną oraz autoterapię (ćwiczenia wspomagające szybki powrót do zdrowia).

Neuromobilizacje wg koncepcji Jerzego Szpryngera i Grażyny Sozańskiej

 

Niezwykle ważna metoda terapii manualnej z Pacjentami. Szkolenie neuromobilizacji rozwinęło nasze umiejętności w pracy nad tkanką nerwową i strukturami otaczającymi ten układ, które mają duży wpływ na nasze dolegliwości.

Dzięki temu tkanki są lepiej ukrwione, zmniejszona jest sztywność, obrzęki i ból, a mięśnie są bardziej rozluźnione.

 

Neuromobilizacje pozwalają na dostrzeżenie walczącego z chorobą organizmu w innej perspektywie – zmiana ciśnienia tkankowego i pojawiającego się ucisku w miejscu uszkodzenia, a także w tkankach i narządach nadmiernie aktywnych w dążeniu do równowagi homeostatycznej.

 

Wskazaniami do podjęcia terapii metodą neuromobilizacji są między innymi bóle migrenowe, ostre stany zapalne (w tym np. rwa kulszowa), nieprawidłowe funkcjonowanie narządów jamy brzusznej (np. żołądka, czy jelit), zaburzenia czucia, zespół cieśni np. nadgarstka, problemy z układem mięśniowym, problemy z ruchomością stawów, nawracające zapalnie zatok.

Ortopedyczna Terapia Manualna Kaltenborna i Evjentha

 

System OMT stanowi obecnie jeden z najbardziej rozpowszechnionych na świecie fizjoterapeutycznych systemów leczniczych w bólach kręgosłupa. Jest to całościowy system badania i leczenia manualnego ortopedycznych dysfunkcji narządu ruchu.

Metoda manualna wykorzystuje techniki fizjoterapeutyczne - masaż (klasyczny, funkcyjny, poprzeczny), czynną relaksację mięśni, mobilizację i manipulację w obrębie stawów, mobilizację tkanki nerwowej, ćwiczenia wzmacniające, koordynacyjne i stabilizujące; ćwiczenia o charakterze profilaktycznym i autogennym, a także naukę ergonomii dnia codziennego.

Autoterapia = Profilaktyka

 

To niezbędna część procesu leczniczego. Pozwala Pacjentowi podtrzymać efekt terapeutyczny uzyskany w gabinecie, jak również utrzymać pełnię zdrowia.

 

W tym celu stosujemy naukę świadomego rozpoznawanie zaburzeń czynności narządu ruchu wywołanych wzorcami reagowania na stres oraz rozluźniamy nadmiernie napięte struktury, za pomocą stretchingu, PIR-u lub treningu autogennego Schultza.

 

Uczymy również korzystać z technik oddechowych i technik zmiany wzorców reagowania na stres, a także utrzymywania prawidłowej postawy.

Kinesiology taping

 

Taping wspomaga proces rehabilitacji. Poprzez oklejanie tapy’em poprawiamy ogólny proces zdrowienia chorej części ciała.

 

Taping stosujemy przeciwbólowo oraz w obrzękach i stanach zapalnych, a także przy obniżaniu lub podwyższaniu napięcia mięśniowego oraz korekcji struktur stawowych.

Terapia Manualna koncepcji Lewita

 

Świętej Pamięci Profesora Karela Lewita darzymy ogromnym sentymentem i wspominam bardzo ciepło, ponieważ pokazał nam podejście holistyczne w fizjoterapii. Bazując na człowieku, a nie na jego bólu możemy skutecznie wyprowadzić Pacjenta z jego dolegliwości.

 

„Zaburzenia funkcji rzadko ograniczają się do jednego segmentu, czy pojedynczej struktury. Dlatego w czasie postępowania diagnostycznego, narząd ruchu powinien być traktowany jako całość.” ~ prof. dr hab. med. Karel Lewit

Wiedza z kursu Terapii manualnej Karela Lewita pozwala pomóc moim Pacjentom z objawami dysfunkcji stawów, struktur okołostawowych, mięśni i ścięgien, powięzi głębokich, powierzchownych i skóry; bólów kręgosłupa i stawów, bólu i zawrotów głowy.

PNF – Proprioceptive Neuromuscular Facilitation

(proproceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe)

 

Czasem potrzebne jest nauczenie Pacjenta nowego ruchu lub poprawa już istniejącego ruchu, który jest nieprawidłowy. Pacjent jest partnerem fizjoterapeuty, określającym zakres i granice działania, jak również ustala cele terapii. Terapeuta w tym wypadku spełnia rolę doradczą.

 

Podczas stosowania metody PNF uwzględniamy pozytywne nastawienie do terapii oraz stymulowanie chorego do mobilizacji rezerw tkwiących w jego organizmie bez obawy o wystąpienie bólu.

Wzmacniamy również i wykorzystujemy to, co pacjent może wykonać na poziomie nie tylko fizycznym, ale i umysłowym. Uczymy zmian pozycji oraz ruchów globalnych, jakie wykonujemy w życiu codziennym a także prowadzimy silną stymulację wielozmysłową (wzrok, słuch, receptory dotyku, równowagi, czucia głębokiego).

 

Wskazaniami przy wykorzystaniu tej metody są miedzy innymi skręcenie stawu skokowego oraz przebyte krwotoki, choroby związane z utrzymaniem równowagi, stwardnienie rozsiane (SM), choroba Parkinsona, udar mózgu, złamania tkanki kostnej, uszkodzenia tkanek miękkich aparatu ruchu (mięśni, ścięgien, więzadeł, torebek stawowych) oraz bóle kręgosłupa.

Rehabilitacja stomatologiczna

 

Terapia ta zajmuje się odzyskaniem prawidłowego napięcia oraz sprawności stawów skroniowo - żuchwowych, aby to osiągnąć patrzymy na pacjenta całościowo. Badamy od stóp - czy nie ma płaskostopia, przez kolana, biodra, miednice i kręgosłup, a kończąc na ustawieniu głowy i pracy języka.

 

Ważnym elementem terapii jest również edukacja pacjenta i nauka ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu, w celu budowania odpowiedniego wzorca postawy ciała.

„Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się jak sam może leczyć swoje choroby” ~ Hipokrates

 

Wskazania do terapii to m.in. trzaski, zgrzytania, trudności w otwieraniu i zamykaniu ust, bóle gałki ocznej, głowy, kręgosłupa szyjnego, zębów, uszu; zawroty głowy, mdłości, a także bóle przy ziewaniu bądź przeżuwaniu twardych pokarmów.

Igłoterapia sucha

 

Igłoterapia sucha ( Dry Needling) uważana jest za bardzo skuteczną metodę w walce z bólem mięśniowo-powięziowym. Polega na nakłuwaniu spiętych włókien mięśniowych, aktywnych punktów spustowych, powięzi i okostnej.

 

Zabieg nazywany jest igłoterapia suchą ponieważ nie wprowadzamy za pomocą igieł żadnych substancji, leków do ciała człowieka.

Głównym mechanizmem oddziaływania igłoterapii suchej jest wywoływanie procesów odwrażliwienia obwodowego. Na zasadzie odruchu bezwarunkowego dochodzi do zmniejszenia napięcia, rozluźnienia i zmniejszenia bólu. Dzięki igłoterapii możemy dostać się do głębiej położonych mięśni i sprowokować przebudowę tkanek.

 

Do zabiegu stosuje się cienkie igły akupunkturowe. Igłoterapia jest zabiegiem bezpiecznym i w zasadzie bezbolesnym. W trakcie zabiegu, w miejscu ukłucia , pacjent może odczuwać mrowienie, kłucie, uczucie rozpierania tkanek. Po zabiegu może pojawić się przeczulica, małe krwiaki w miejscu igłowania, ból mięśni tzw. ”zakwasy”. Te niegroźne reakcje pozabiegowe mogą utrzymywać się do 48 godzin.

 

Wskazania do igłoterapii:

 

  ostre i przewlekłe dolegliwości bólowe

  przewlekłe stany przeciążeniowe (zapalenie rozcięgna podeszwowego, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, bóle barku, kolano biegacza)

  blizny ograniczające ruchomość

  napięciowe bóle głowy

 

Przeciwwskazania do igłoterapii:

 

  nowotwory

  infekcje